T.İ.C.İ. Futbol Federasyonu

• 7 Mayıs 2014 • Arşiv, Dönem, Eski, İdareci, Matbuat, Mecmua, Milli Takım, SeçilenlerYorumlar (0)553

1922 senesinde teşkil edildiğini daha önce de yazdığım Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı’nın Türkiye Macaristan milli müsabakası sebebiyle Olimpiyat Mecmuası’na (Sahibi ve Baş Yazarı Yusuf Ziya Bey’e) göndermiş olduğu yazı. 1932 senesi Mart ayında yollanmış yazı futbol tarihimiz açısından oldukça kıymetli.

Orijinal antetli belgeyi incelediğimizde Futbol Federasyonu adresinin C.H.Fırkası Merkezi olduğunu görüyoruz. Ayrıca federasyonun merkezi Anlara değil İstanbul.

Her türlü spor organizasyonunu tertip etmeyi adeta görev edinmiş bulunan Yusuf Ziya Bey yine sahnede. Anlaşılan Macar milli takımının şehirde yapacağı müsabakaları da o tertip edecek. Yaşadığı dönemde futbol denilince akla ilk gelen o oluyor, futbol vadimize hizmetleri hakikaten çok büyük.. İnanın nereye baksam karşıma hep o çıkıyor.

Nur içinde uyu Yusuf Ziya Bey.

TİCİ Futbol Federasyonu'ndan Macaristan maçını tertip edebilmesi için Yusuf Ziya Bey'e yollanan belge.

TİCİ Futbol Federasyonu’ndan Macaristan maçını tertip edebilmesi için Yusuf Ziya Bey’e yollanan belge.

Pin It

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>