Futbolcularımız Olimpiyatta

• 23 Mart 2014 • Dönem, Eski, Futbolcu, Futbolist, Matbuat, Mecmua, Milli Takım, Spor ÂlemiYorumlar (0)572

Türkiye milli futbol takımı Paris’te Çekoslovakya ile oynadı. Fedakârca mücadele eden millilerimiz ikiye karşı beş golle mağlup oldu.

Güzel bir havada ve Paris’in mükemmel diyebileceğimiz asri stadyumunda yapılan müsabakada Almanya’da bulunan ve orada Phönix takımında yer alan Kahraman Bekirimiz de oynadı. Bekirimiz takımın kaptanı olarak sahaya çıktı.
Milli takım ‘Stade Berger’de yüz bine varan muazzam bir kalabalık önünde Çekoslovakya gibi bütün dünya milletlerinin çekindiği bir takımla oynayan millilerimizin “çok hesapsız bir surette” fazlaca bir sayı yiyeceği konuşuluyordu.
Belki de yirmi iki büyük futbol takımının katıldığı bu muazzam turnuvayı kazanacak olan Çeklerin daha en başta bize çıkması talihsizlik değil de neydi.
Bütün bu menfi duruma rağmen, sahaya başları dik, göğüslerinde ay yıldızla çıkan milli takım şu suretle dizilmişti sahada:
Kaleci: Nedim (Altınordu)
Sağ Bek: Cafer (Fenerbahçe)
Sol Bek: Ali (Galatasaray)
Sağ Muavin: Nihad (Galatasaray)
Merkez Muavin: İsmet (Fenerbahçe)
Sol Muavin: Kadri (Fenerbahçe)
Sağ Açık: Leblebi Mehmet (Galatasaray)
Sağ İç: Âlâaddin (Fenerbahçe)
Merkez Muhacim: Zeki Rıza (Fenerbahçe)
Sol İç: Bekir Refet (Phönix)
Sol Açık: Bedri (Fenerbahçe)
Milli takım boyun eğmedi kolayca Çeklere. Belki kazanamadı ama iki gol atarak kolay lokma olmadığını gösterdi cümle aleme ve ilk beynelmilel resmi müsabakasını başladığı gibi başı dik tamamladı.

Fotoğrafta; milli takımımızın kaptanı Bekir Bey ile Çek milli takımı kaptanı Ştapel’in önünde hakem Norveçli Anderson para atarken…

Para atışında kaptanlar

Para atışında kaptanlar

 

Pin It

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>