Bir Ayaktopu Virtüözü

• 8 Mart 2014 • Antrenör, Dönem, Futbolcu, Futbolist, Kulüp, Seçilenler, Teknik Direktör, Ulusal LigYorumlar (0)600

Bir Ayaktopu Virtüözü

“… 1930 senesi Kasım ayının sekizinde dünyaya geldim burada, Bakırköy’de. Makriköy denmezdi o zamanlar, Bakırköy diye bildik biz. Ama eskiden öyle denirmiş evet. Top oynamaya Bakırköy’de sokaklarda başladım. Ağabeyimiz futbolcuydu. Ankara Demirspor’da kalecilik yaptı…”

“… Rum, Ermeni, Musevi çok arkadaşım vardı. Top oynardık, yazın denize girerdik. Koşardık birlikte, yüzerdik…”

“… Yedikule Demir Spor’da başladım. Babam demiryolcuydu. Orada oynadım. Ağabeyim fark etti bendeki istidadı. Sonra Sümerspor’a geçtim. Galatasaraylı Yöneticiler gelmiş beğenmişler beni…”

“… Galatasaray benim yuvamdı. Çok mutlu oldum orada, on bir sene formasını giydim.Gündüz Kılıç hemen kadroya aldı beni. Sağ iç oynardım…”

“… Coşkun Özarı  beni takıma almamıştı. Ben de ayrılmak zorunda kaldım yuvamdan. Fenerbahçe yüz on beş bin lira verdi. ben seksen beş bine Beşiktaş’a gittim. Şampiyon yaptım onları…”

“… Beşiktaş’ı şampiyon yaptım. Spajic vardı. Orada dört sene oynadım. Çok güzel günlerdi. Ama kalbimin bir köşesinde hep Galatasaray vardı…”

Futbolumuzda rövaşatanın öncülerinden olan, Ankara Demir, GS, BJK, Vefa ve A Milli Takım formalarını giyen Suat Mamat bir çalışmada…

Fotoğraf: İsmet Gümüşdere

Koray Gürtaş‘a teşekkür ederiz.

Rövaşatanın Kralı

Rövaşatanın Kralı

Pin It

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>