Ankaragücü’ne Destan

• 23 Mayıs 2014 • Ankara Ligi, Arşiv, Dönem, Eski, Kulüp, Lig, Matbuat, Mecmua, Seçilenler, SezonYorumlar (0)603

1935 – 36 sezonu Ankara Ligi’ne bir göz atalım. En güçlü takımlar; Gençlerbirliği, Ankaragücü ve Çankaya kulüpleri… Eski toprak, kadim şampiyon Muhafızgücü de geçen sezonların aksine bu sezon iyi bir mevkiye sahip.

Demirspor ve Güvençspor ise ligin averaj takımları maalesef, Altınordu mu? eh işte orta sıralar için mücadele veriyor. Bir de yeni katılan Kırıkkale Gücü var. Onun durumu da içler acısı.

Ankaragücü ve Gençlerbirliği arasında oynanan ilk devre maçı gürültülü patırtılı bitti. Hakem maçı tatil etti. Mıntıka heyeti bu maç hakkında bir türlü karar veremiyor. İşin tuhafı “masa başı oyunları” genlerimize o günlerden yapışmış, nasıl desem zamk gibi…

Şampiyon bu iki kulüpten biri olacak gibi gözüküyor. Taraftar heyecanlı, diken üzerinde. Şarkılar söylüyorlar, marşlar besteliyorlar..

Hatta Ankaragücü’nün de sıkı taraftarlarından biri destan bile yazmış: (Tıklayın ve büyütün lütfen)

Ankaragücü'ne Yazılmış Destan

Ankaragücü’ne Yazılmış Destan

 

Pin It

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>